Tolkmicko w obiektywie

Uwaga. Galeria zdjęć jest dosyć spora więc poszczególne galerie mogą wczytywać się trochę dłużej. Cierpliwości.

Dzień 1

W dniach od 23 sierpnia do 27 sierpnia 2021 roku, 50 osobowa grupa dzieci uczestniczyła
w „WAKACYJNEJ PRZYGODZIE” zorganizowanej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Tolkmicku w ramach środowiskowej pracy socjalnej. Zajęcia były przygotowane i prowadzone przez pracowników Ośrodka jak również osoby zaproszone do współpracy. Trwały 4 godziny dziennie, tj. od 10.00 do 14.00. Każdego dnia na dzieci czekało moc atrakcji oraz posiłek przygotowany przez Pracownika Punktu Wydawania Posiłków w Tolkmicku.

Pierwszego dnia odbyła się „Słoneczna Olimpiada” – gry i zabawy terenowe przy Świetlicy Wiejskiej w Suchaczu.

Dzieci podzielono na dwie grupy. Z jedną z nich zajęcia prowadziła Pani Marlena Szulc- animatorka i pracownik Świetlicy Wiejskiej w Suchaczu. Do zabaw wykorzystano chustę animacyjną Klanza oraz chustę do zabawy w kreta i matę sprawnościową. Dużo radości sprawił dzieciom konkurs strzelania ze strzykawek napełnionych wodą do ustawionych przedmiotów, a także gra w siatkówkę plażową. Ciekawą propozycją sprawdzenia swoich umiejętności był przygotowany przez Panią Marlenę tor sprawnościowy narysowany kredą na polbruku.

Drugą grupą zajmowali się Państwo Katarzyna i Mateusz Jabłońscy z Gdańska, którzy na co dzień pracują jako nauczyciele zajęć w-f oraz trenerzy gimnastyki i gier zespołowych. Dzieci brały udział w różnego rodzaju konkurencjach sprawnościowych, zabawach ruchowych poprzedzonych przeprowadzoną rozgrzewką. Państwo Jabłońscy wykorzystali do swoich zajęć boisko do piłki nożnej oraz plac zabaw. Po upływie wyznaczonego czasu prowadzący zamienili się grupami. Każde z zajęć były dostosowane do wieku i sprawności fizycznej dzieci.

Galeria zdjęć tutaj Reportaż z Wakacyjnej Przygody - dzień 1

Dzień 2

Drugi dzień upłynął pod hasłem: „Piraci na horyzoncie”. Dzieci miały okazję spotkać się oko
w oko z piratami. Zajęcia odbyły się w Suchaczu - Wiosce Kaperskiej przy współudziale Pani dr Alicji Zbierzchowskiej pracownika Uniwersytetu Gdańskiego.

Po przybyciu na miejsce cała grupa dzieci została „napadnięta” przez piratów i związana grubą liną. Dzieci, aby się uwolnić, musiały oddać fanty, m. in.: biżuterię, telefony, zegarki, torebki. Piraci po oswobodzeniu porwanej grupy opowiedzieli historię o zwycięskiej bitwie floty elbląsko-gdańskich Kaprów z Krzyżakami na Zalewie Wiślanym.

Oprócz pracowników Ośrodka w rolę piratów wcielili się Pani Krystyna Suzinowicz oraz Pan Krzysztof Brzozowski.

Dzieci ponownie podzielono na dwie grupy. Jeden zespół został na świetlicy, gdzie czekała kolekcja gier planszowych przywieziona przez pasjonata z Elbląga - Pana Piotra Zbierzchowskiego nauczyciela Szkoły Podstawowej Nr 11 w Elblągu, na co dzień prowadzącego „Arkę Gier – gry bez prądu”. Dzieci miały do dyspozycji gry planszowe, logiczne, sprawnościowe oraz edukacyjne oraz patyczki do budowli przestrzennej.

Druga grupa wraz z piratami, w której wybrano kapitana oraz pomocników, otrzymała mapę miejscowości i udała się na wyprawę w poszukiwaniu skarbu. Dzieci musiały odnaleźć na mapie miejsca ukrycia ośmiu butelek, w których znajdowały się pytania do krzyżówki. Aby uzyskać brakujący kawałek mapy, na którym zaznaczone było miejsce ukrycia skarbu, dzieci musiały podać hasło krzyżówki. Jak się okazało, ostatni kawałek mapy posiadała Pani Dorota Chamczyk - Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Oddziału Przedszkolnego w Suchaczu. Dzieci wyruszyły w dalsze poszukiwania. Po dotarciu na miejsce i odnalezieniu skarbu grupa poszukiwaczy wróciła do świetlicy. Nastąpiła zamiana zespołów. Każde dziecko otrzymało tego dnia pamiątkowy dyplom za udział w grze terenowej.

Galeria zdjęć tutaj Reportaż z Wakacyjnej Przygody - dzień 2

Dzień 3

Trzeci dzień był dniem spędzonym w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. W ramach „Kolorowej Podróży” czekały na dzieci przygotowane przez pracowników Ośrodka zajęcia manualne, t.j.: kolorowe koraliki do tworzenia biżuterii, układanki z koralików „na gorąco”, wydrapywanki, a także zmywalne tatuaże i malowanie paznokci. Ponadto dzieci mogły wraz z Panią Magdaleną Górną przygotować kolorowe i pachnące mydełka.

Tego dnia na zaproszenie Pana Marka Murdzia Dyrektora Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tolkmicku dzieci korzystały z dodatkowych atrakcji takich jak zabawy z liną, bańki mydlane, gra Jenga,
i chodzenie na szczudłach.

Galeria zdjęć tutaj Reportaż z Wakacyjnej Przygody - dzień 3

Dzień 4

Czwartego dnia ponownie gościliśmy w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku. Spotkanie rozpoczął pokaz ratownictwa medycznego, przygotowany i poprowadzony przez Weronikę Ostrowską, studentkę Collegium Medicum w Bydgoszczy o kierunku Ratownictwo Medyczne.

Dzieci chętnie brały w nim aktywny udział.

Na prośbę uczestników powtórzono zajęcia układanki z koralików „na gorąco” oraz tworzenie mydełek. Odbyły się również zajęcia o tematyce wakacyjnej z wykorzystaniem techniki decoupage. Dzieci przygotowywały kartkę z wakacji ozdabiając swoje obrazki serwetkami z motywem morskim i dekorując je muszelkami, kamykami, piaskiem, patyczkami, oraz wycinankami. Ponadto dzieci mogły wykonać ozdoby w formie łapacza snów wykorzystując włóczkę, mulinę, piórka i koraliki.

 

Galeria zdjęć tutaj Reportaż z Wakacyjnej Przygody - dzień 4

Dzień 5

W ostatnim dniu odbył się „Kolorowy jarmark” w sali sportowej Szkoły Podstawowej
w Tolkmicku dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Anetty Gulbertowicz. W ramach spotkania miały miejsce zajęcia sportowe, gry zespołowe i indywidualne. Dzieci wykonywały przestrzenne budowle
z patyczków. Zabawę uświetniły kolorowe warkoczyki, malowanie twarzy, tworzenie z kolorowych balonów piesków, mieczy, szabli, kwiatków przy wsparciu Pani Doroty Lorbieckiej pracownika Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Tolkmicku oraz Iwany Kovalchuk.

Na zakończenie dzieci udały się do punktu widokowego do Państwa Agnieszki i Krzysztofa Kaczorowskich, gdzie przygotowano ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz pianek. Drewno do przygotowania ogniska dostarczył Pan Mateusz Uhryn.

Ostatnie chwile uatrakcyjniła zabawa z bańkami. „Wakacyjna Przygoda” zakończyła się rozdaniem dzieciom pamiątkowych dyplomów oraz słodkiej niespodzianki.

 

Każdego dnia „Wakacyjnej Przygody” pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tolkmicku wspierali wolontariusze: Oliwia Brzeska, Wiktoria Wielesik, Lena Sokulska, Zuzanna Legiewicz, Wiktoria Charyton oraz Amelia Sulińska.

 

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tolkmicku składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i realizację „Wakacyjnej Przygody” oraz sponsorom: Pani Hannie Nowak, Pani Jolancie Sangowskiej, Pani Izabeli Stankiewicz, Pani Jolancie Rygała, Panu Adamowi Rublewskiemu, Pani Hannie Zbiciak, a także sklepom: „Stokrotka” w Tolkmicku i „Carrefour” w Elblągu.

 

Galeria zdjęć tutaj Reportaż z Wakacyjnej Przygody - dzień 5

Odsłony: 932 Utworzono: 14 wrzesień 2021
Tagged Under

Usługi Publiczne

Tolkmicko Port On-line

Aktualna temperatura

4.2 °C

Data pomiaru:
Jan 31 13:32:16

Kontakt i Informacje na stronę:

tel: 55 231 61 21 (w.46).
tel: 55 612 91 71
tel: 55 230 46 82
fax: 55 231 61 27
Deklaracja Dostępności